CS:GO Fps Sorunu ve Çözümü

Counter Strike Efsanesinin devamı olan CS:GO sevenlerini müptela edecek şekilde basit ve  pratik bir şekilde yoluna devam ediyor diyebiliriz. Bildiğimiz üzere son zamanlarda oyun yapımcıları rekabetten ötürü görüntü kalitesi ve boyut konusunda biraz abartılı rakamlarla karşımıza çıkıyor. Görüntü kalitesinin artık her şeyden önemli olduğu bu günlerde oyuncuların şikayet ettiği bir konu ile karşı karşıyayız. Ekran da görüntü takılmaya başladı.

Her ne kadar CS:GO kullanıcıları dosya boyutu konusunda sıkıntı yaşamasalar da görüntüyle alakalı ortaya çıkan bu hata kullanıcıları biraz strese sokuyor diyebiliriz. Bunun asıl sebebi ise işletim sistemi gereksinimleri konusunda oyun firmalarının biraz geriden gelmesi ve gereksiz güncellemeler diyebiliriz ama sizlere aşağıda vereceğim sekmeler ile Fps Sorunu ve Çözümü konusunda çözüme ulaşacaksınız şunu unutmamanız gerekiyor, çeşitli Windows 10 güncellemeleri sizlere ilerleyen zamanlarda daha farklı görüntü hataları verecektir sebebi ise bildiğiniz üzere daha fazla ürün sattırma yani ilerleyen zamanlarda ekran kartı konusunda bir yenilik yapmanız söz konusu olacaktır.

  • Başlat menüsünden kontrol paneline giriyoruz ve donanım seçeneğinden güç seçeneğine tıklıyoruz ve performansı en üstte çıkartıyoruz
  • Başlat menüsünden arama bölümüne UAC yazıyoruz ve çıkan sekmeyi komple kapat olarak seçiyoruz.
  • Başlat menüsüne girerek çalıştır seçeneği ve msconfig yazarak başlatmaya tıklıyor ve tümünü devre dışı bırak.

 

Şunu unutmamak gerekiyor, her çıkan yeni oyun rekabet piyasasından ötürü bizleri daha iyi donanım almaya teşvik ediyor. Fps Sorunu artık karşımıza sık sık çıkacağa benziyor, tabi eski donanım sahibiysek.

 

14
TELİF HAKKI İHLALİ